Журналістка з Грузії попросила Мартіна Скорсезе висловити свою думку щодо війни Росії проти України. Вона зауважила, що жахи, показані в його фільмі, нагадали їй про нашу ситуацію, і висловила занепокоєння, що світ починає забувати про цю війну.

Дивіться також У Каннах українську блогерку агресивно "випхали" через антивоєнний перформанс: відео

Мартін Скорсезе про війну в Україні у Каннах

У відповідь на це, режисер висловив глибоку турботу щодо російської агресії та подій в Україні, та зазначив, що активно стежить за ситуацією. Скорсезе підкреслив, що молоде покоління не пам’ятає подій Другої світової війни та Югославських воєн, а також те, що сталося в Польщі між росіянами та німцями. Він підкреслив, що важливо підтримувати країну, яка намагається побудувати демократичне суспільство.

"Дуже нервую з приводу агресії Росії, дуже нервуюся через цю ситуацію. Молоде покоління не пам'ятає Другу світову війну. Вони не пам'ятають балканські народи й те, що там було, і те, що було з Польщею у 19 столітті. Ми маємо підтримувати країни, які хоча б намагаються налагодити якийсь демократичний процес. Це нагадує мені 1930-ті роки, коли демократії не було. Тепер це глибше та сильніше – це стосується самих цінностей вашого життя", – сказав Мартін Скорсезе.

Американському режисеру також було важливо захищати принцип свободи слова.

"Свобода слова насправді найважливіша. Це не означає кричати про пожежу у переповненому театрі, коли вогню немає. Свобода слова необхідна, щоб мати можливість висловлюватися у мирний час. Звичайно, йдеться про мирне та доброзичливе висловлювання", – доповнив він.

Мартін Скорсезе висловився про війну в Україні: дивіться відео

Нагадаємо, раніше Мартін Скорсезе вже висловлював підтримку українському народу: "Українці заслуговують на глибоку подяку, бо вони дають нам щось справді цінне, що є прикладом того, як людство у своїх найкращих проявах стикається з найгіршим".

Цікаво "Матриця: Перезавантаження": цікаві факти про фільм, що вийшов 20 років тому

Про що розповідає фільм "Вбивці місячної квітки"

Це трилер легендарного режисера Мартіна Скорсезе, який зняли на основі однойменної документальної книги журналіста Девіда Ґренна, виданої у 2017 році. Події у фільмі розгортаються серед племені Осейдж у 1920-х роках, коли у час нафтової лихоманки було здійснено багато вбивств серед корінного населення. Головні ролі зіграли Роберт де Ніро і Леонардо Ді Капріо та інші. Прем'єра фільму в кінотеатрах відбудеться у жовтні 2023 року. Вперше стрічку показали на Каннському кінофестивалі 2023.

"Вбивці місячної квітки": дивіться трейлер