Чернов наголосив на злочинах і агресії росіян, які провадять жорстоку війну в Україні. Читайте в матеріалі, що ще сказав режисер на церемонії Оскара-2024.

Рекомендуємо Для весняних вечорів: 5 високорейтингових мінісеріалів з небанальним сюжетом

Мстислав Чернов виголосив потужну промову на Оскарі-2024

Режисер зазначив, що він, мабуть, буде першим і єдиним автором кінокартини, який хотів би, аби його фільму не існувало. Мстислав Чернов зізнався, що ладен був би віддати цю нагороду, аби лише народ України більше не страждав.

Напевно, я буду першим режисером, який скаже це тут: я хотів би, щоб цього фільму не було. Я хотів би, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала десятки тисяч моїх співвітчизників-українців, звільнила всіх українських військових і цивільних, які в полоні,
– сказав режисер.

Окрім того, Чернов сказав, що він не в змозі змінити історію, але відчуває перед собою відповідальність за те, щоб нагадувати світу про це знову і знову.

Мстислав Чернов наголосив, що "кіно формує спогади, а спогади – історію". Публіка відреагувала на таку потужну промову українського журналіста. Увесь зал стоячи аплодував команді, яка створила найкращий документальний фільм року – "20 днів у Маріуполі".

"20 днів у Маріуполі" переміг на Оскар-2024

Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко були одними з небагатьох представників ЗМІ, які залишалися в Маріуполі після початку повномасштабного вторгнення.

"20 днів у Маріуполі": дивіться онлайн трейлер фільму

У лютому та березні 2022 року протягом 20 днів журналісти фіксували злочини російських терористів проти цивільного населення, такі як бомбардування, голод, холод та численні втрати.