Цьогорічний топ вдвічі коротший, ніж нам би хотілось. Кінотеатри стали жертвами карантинних обмежень і тому більшість фільмів, про які ви сьогодні дізнаєтесь, були представлені на стрімінгових сервісах. Прем'єри деяких перенесли на цей рік, і поки українці згадують святкування Нового року, редакція 24 каналу презентувала добірку найкращих трилерів 2020 року.

Читайте також Фільми на Новий рік 2021: 5 атмосферних фільмів для всієї сім'ї

  1. "Диявол завжди тут"

Трилер у класичному розумінні. Тут є свої серійні вбивці, а екран пропалює атмосфера провінційної ворожості. Попри свою драматургічну шаблонність, "Диявол завжди тут" – це хороший сімейний фільм. Але дивитися з дітьми ми його не радимо. Сюжет крутиться навколо історії однієї родини, їхнього непростого життя між Другою світовою та війною у В'єтнамі.

Церква та релігія в житті персонажів відіграє важливе місце. Вони продовжують молитися та молитися, хоча це не приносить їм нічого крім болю. Місцевий священик користується своїм становищем в корисливих цілях. Божевільний від хвороби матері тато протагоніста приносить в жертву Богу сімейного пса, бо вірить, що це допоможе її врятувати. На секунду починає здаватись, що у фільмі немає позитивних персонажів, крім головного героя, розкішно зіграного Томом Голландом. Але, мабуть, головна ідея "Диявола завжди тут" – будь-яка людина може стати жертвою забобонів, що підштовхнуть її до неправильних вчинків.

"Диявол завжди тут": дивіться трейлер фільму

  1. "Тенет"

Підбивати підсумки 2020-го без Крістофера Нолана було б великою помилкою. Режисер так старався захистити кінотеатри, що "Тенет" став одним з великих релізів цього року. Перше, що хочеться згадати в контексті фільму – це сюжет. Не намагайтесь його зрозуміти. Навіть Роберт Паттінсон, що зіграв одну з головних ролей, не знає, про що він. І на щастя, це не головне.

Постановник, від якого ми завжди звикли бачити картини-головоломки з підсюжетами та прихованими змістами, не зрадив собі, але водночас зняв просту історію. Взявши за основу сюжети бондіани та додавши трохи авторських абстракцій, вийшла захоплива стрічка про інверсію часу та зв’язок минулого з майбутнім

Спойлер: важливу роль для сюжету грає Україна.

"Тенет": дивіться трейлер фільму

Не пропустіть Netflix назвав 10 іноземних фільмів, які найчастіше дивились у США

  1. "Необроблені коштовності"

Скажіть чесно, ви бачили хоч один серйозний фільм із Адамом Сендлером? Кілька останніх десятиліть актор постає лише у комедіях. Їхній перегляд викликає стільки болю, що може стати інструментом тортур. І тим не менш, Сендлер, фільмографія якого стабільно на дні усіх рейтингів, пішов на ризик і знявся у фільмі двох мало кому відомих режисерів та ледь не став номінантом на Оскар.

"Необроблені коштовності" – це смачний плювок в обличчя консервативному кіно. Яскравий, провокативний, інтригуючий, захопливий та незабутній. Один з найкращих фільмів минулого року. Складається враження, що його постановники – брати Сефді, винайшли свою кіномову.

"Необроблені коштовності": дивіться трейлер фільму

  1. "Людина-невидимка"

Класику фантастики Герберта Веллса екранізували ще в 1931 році. Тодішня "Людина-невидимка" далеко не йшла від першоджерела, але тим не менш, без нудьги передала його дух. Стрічка 2020-го залишила від нього лише назву.

Фільми Лі Воннела розповідають нам про небезпеку технологій в руках розлючених на світ людей. В "Людині-невидимці" цей конфлікт присутній. Чоловік головної героїні – винахідник. Йому начхати на те, що через жахливий характер його дружина стала жертвою токсичних стосунків. Упродовж усієї картини ми бачимо, що він не хоче зупинятись, йому важливо самоствердитись через страждання інших людей. А тому небезпека, яку він у собі несе, ніби "Людина-невидимка" – від неї важко сховатись, і вона завжди буде поряд.

"Людина-невидимка": дивіться трейлер фільму

  1. "Ширлі"

Другий фільм з Елізабет Мосс у нашому списку – це нетиповий байопік про горор-письменницю Ширлі Джексон. Авторка існувала в реальному житті, але більша частина сюжету – вигадка. Адже коли кінороби знімають картину про існуючу постать, у них є лише два шляхи: зняти реалістично, або зняти прозаїчно. Режисерка Жозефін Декер пішла другим шляхом. Художні умовності фільму та напружений сюжет заглиблюють нас у внутрішній світ Джексон. Лячний трилер переплітає уяву та реальність, знятий з особливим французьким почерком.

"Ширлі": дивіться трейлер фільму