Зазначимо, президент України звернувся до європейців через війну в Україні. У своїй промові він згадав слова Чарлі Чапліна у знаменитому фільмі "Диктатор", який вийшов на екрани у 1940 році. Ірина Цілик в залі розплакалася, слухаючи Володимира Зеленського.

Читайте також Диктатор програє, – Зеленський виступив на церемонії відкриття Каннського кінофестивалю

Ірина Цілик емоційно відреагувала на виступ Зеленського в Каннах

Українська кінодіячка не думала, що зможу розплакатися під час відкриття Каннського кінофестивалю, але коли "зненацька поміж усього цього шику-блиску оголосили, що на зв‘язку президент України", вона не стримала своїх емоцій.

І вся зала, всі ці люди в золотих сукнях і діамантах, піднялися в єдиному пориві, я від несподіванки лила сльози, слухаючи мого президента, а Аґнешка Холланд приобіймала мене на знак підтримки. Що ж, це було сильно, дякую,
– емоційно відреагувала режисерка.

Форест Вітакер підтримав Україну

Режисерка зазначила, що про війну в Україні згадав американський актор та режисер Форест Вітакер. "Недаремно він завжди був одним з улюблених моїх акторів", – поділилася зірка.


Форест Вітакер на 75-му Каннському кінофестивалі / Фото Enca

Як повідомило видання Enca, на церемонії відкриття Каннського кінофестивалю представили журі та вручили почесну Золоту пальмову гілку актору та борцю за мир Форесту Вітакеру.

Муки світу, що спливає кров'ю, страждає, горить… мучать мою совість,
– сказав у своєму виступі французький актор і голова журі Венсан Ліндон.

Цікаво "Наші голоси мусять звучати скрізь": які українські фільми покажуть в Каннах

Що сказав Володимир Зеленський у своєму виступі в Каннах

Президент України пригадав, що наразі, як і в 1940 році, є диктатор та війна за свободу. Окрім того, запевнив, що війна є гіршою за пекло. Зеленський пригадав Бучу, Маріуполь, "Азовсталь", розповів про понад 500 тисяч українців депортованих в Росію силою.

Політик розповів, як у 1940 році "великий диктатор" Чарлі Чапліна не знищив тоді реального диктатора та саме, завдяки йому, кінематограф перестав бути німим – кіно почало говорити й це був голос майбутньої перемоги свободи.

Важливе до теми Знову є диктатор, знову є війна, – Зеленський звернувся до учасників Каннського кінофестивалю

Вже тоді, у 1940-му році, коли з екранів прозвучало: "Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали у людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…",
– пригадав Зеленський.

Зеленський виступив на Каннському кінофестивалі: дивіться відео