Про нову очільницю представники Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра повідомили у фейсбуці.

Не пропустіть Актора Дмитра Лінартовича важко поранили у боях за Соледар: як він виглядає зараз

Олеся Жураківська очолила Театр драми і комедії на лівому березі

Згідно із рішенням Департаменту культури КМДА Олеся Жураківська виконуватиме обов'язки директорки та художньої керівниці цього театру на період воєнного стану. Акторка очолюватиме рідний театр до проведення конкурсу на цю посаду.

Жураківська планує розвивати театр за обраним вектором – в просторі сучасного європейського театру. Такий напрям започаткував Едуард Митницький, який був засновником і художнім керівником театру, помер у 2018 році. Команда колишнього директора Стаса Жиркова та головної режисерки Тамари Трунової також рухалася в цьому напрямку.

"Наша мета на сьогодні, враховуючи обставини, в яких ми живемо, – не втратити те, що ми напрацювали, зберегти і примножити наші надбання, наші традиції. А для нашого театру традиційним є: експериментувати, не боятися говорити про важливе і бути в авангарді", – зазначила Олеся Жураківська.

Що відомо про Олесю Жураківську

  • З 2002 року Олеся Жураківська працює в Київському академічному театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра.
  • У 2016 році вона отримала звання заслуженої артистки України.
  • У 2021 році була нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня та мистецькою премією "Київ" імені Амвросія Бучми.
  • За роль у серіалі "Шлях у порожнечу" (2014) отримала телевізійну нагороду "Телетріумф".
  • Жураківську чотири рази номінували на театральну премію "Київська пектораль".
  • У фільмі Сергія Лозниці "Донбас" (2018) Олеся зіграла роль дівчини з відром. За цю роботу її номінували на премії "Кіноколо" та "Золота дзиґа".
  • Олеся Жураківська зіграла в десятках українських стрічок, серед яких "Кріпосна", "Папік", "У неділю зранку зілля копала", "Перші ластівки".
  • Також має десятки театральних ролей, численні номінації у різних преміях.