Джерело: Netflix

Одразу 3 випадки отруєння українських політичних діячів, а саме Бандери, Ребета і Ющенка, згадуються у 2 серії "Spycraft".

До теми Немає такого місця як Україна, – у пародії "Смерть 2020-му" зробили скандальну заяву

Про що йдеться в сюжеті

  • Друга за випуском серія називається "Deadly poisons", що у перекладі з англійської означає "смертельні отрути". У ній пригадують одразу 3 українських політиків, які стали мішенями КДБ.
  • У "Deadly poisons" детально описали, як агент КДБ Богдан Сташинський отруїв ціанідом публіциста Лева Ребета, а потім і лідера ОУН Степана Бандеру.
  • Приділяють увагу й отруєнню Віктора Ющенка діоксином, небезпечну кількість якого виявили у нього в супі. Зазначається, що попри високу дозу, "отруєння спотворило його, але не вбило".
  • Автори серіалу наголосили на тому, що шпигунство ніколи не залишає слідів. Як і трапилось у випадку з Левом Ребетом. Адже тоді лікарі так і не зрозуміли, що саме отруєння стало причиною його смерті.
  • Сценаристи звернули увагу на те, що "2006 рік ознаменував нову еру і новий рівень агресії з боку Росії". Влада країни почала жорстко переслідувати "незручних" громадян у різних країнах світу та посилати певні "сигнали".

Що відомо про серіал "Spycraft"

Серіал вийшов на стрімінговій платформі Netflix на початку 2021 року. Це документальний серіал з 8 серій, який розповідає про методи, інструменти та технології шпигунів й спецслужб.

Опираючись на реальні історичні події, у кожній серії розкривають окремі галузі шпигунства, такі як: надсучасні технології, хакерство, секс-шпигунство тощо.

Дивіться український трейлер серіалу "Spycraft" українською: відео

Де можна подивитися "Spycraft"

Усі серії "Spycraft" доступні до перегляду на Netflix. Але зауважимо, що подивитися його поки що можна лише англійською, польською та турецькою мовами. З субтитрів, окрім згаданих мов, додали лише румунську та російську.