Серед списку фільмів та серіалів Ярослави – документальна картина Олександра Ткачука про психотравми "Хто ми? Психоаналіз українців", яка вийшла у 2021 році, повідомляє 24 канал. Стрічку, з якою вже знайомі 600 тисяч українців, ведуча радить переглянути найпершою.

Доречно Найсильніший фільм про мову "Соловей співає": чому варто подивитися саме сьогодні

Список доповнює документальний проєкт 24 каналу "Історія обману", в якому досліджують питання російської пропаганди, говорять про ментальність росіян та українців, аналізують цинічні маніпуляції Росії та зачіпають чимало інших цікавих тем.

Що радить дивитися Ярослава Кравченко для пошуку ідентичності

Фільм "Хто ми" – неідеальний, але його треба дивитись першим, щоб налаштуватись на подальше сприйняття інформації. Дуже люблю проєкти "НАШІ 30", "Колапс", "Історії обману",
– наголосила ведуча.

Отож почнімо огляд!

  1. "Хто ми? Психоаналіз українців", 2022 рік

Де дивитися: ютуб MAMAY MEDIA (з англійськими субтитрами)

Як ми зазначали вище, прем’єра документалки "Хто ми? Психоаналіз українців" відбулася 10 грудня 2021 року й одразу закарбувалася в пам’яті українців. І це не дивно, адже фільм розповідає про колективні психотравми українського народу, як їх позбутися та зрештою стати успішною нацією.

За словами авторів, це своєрідний "сеанс психотерапії у формі кіно, за час перегляду якого ми маємо згадати, що сталося і зрозуміти, як це на нас вплинуло".

"Хто ми? Психоаналіз українців": дивіться фільм

  1. "НАШІ 30", 2021 рік

Де дивитися: ютуб UA:Перший

"НАШІ 30" – це дев’ять документальних історій про 1990-ті, що показують "спільний досвід дорослішання та спільні травми набуття самостійності – те, що зробило українців сильнішими на шляху до незалежності". Йдеться зокрема про шахтарські протести та екоактивізм, повернення афганців та кримських татар, заробітки українців та особливий день – 24 серпня 1991 року.

Цінність цих дев’яти історій — у коментарях очевидців і коротких історичних екскурсах. Проєкт містить серії про шахтарські протести, про нічне життя, про жінок в 1990-ті,
– коментує Ярослава Кравченко.

Серіал для UA: Перший створила команда Лабораторії журналістики суспільного інтересу.

"НАШІ 30": дивіться трейлер документального серіалу

  1. "Соловей співає", 2020 рік

Де дивитися: фейсбук фільму

Прем’єра картини "Соловей співає" відбулася у 2020 році. Фільм знімали в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США та Великій Британії.

Як зауважила ведуча, "Соловей співає" є дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Це справді так, адже творці стрічки вперше в історії української документальної журналістики проаналізували українське мовне питання через призму досвідів інших країн, зокрема Білорусі та Ізраїлю.

У фільмі "Соловей співає" намагалися зруйнувати міфи, які існують в нашому інформаційному просторі та "які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер носіїв української мови".

"Соловей співає": дивіться фільм

Не пропустіть 10 фільмів, які має переглянути кожен українець у 2022 році

  1. "Історія обману", 2021 рік

Де дивитися: ютуб "Знаєм 24"

Перший випуск документального проєкту 24 каналу "Історія обману" вийшов 3 лютого 2021 року і має назву "Як російська пропаганда брехала про Переяславську раду і Хмельницького".

Як повідомила Ярослава, у серіалі 24 каналу "розбирають теми крадіжок і маніпуляцій росіянами – від козаків і богатирів до борщу і музики. Це 20-хвилинні серії, розподілені за темами, у всіх серіях залучені історики, етнографи, які дають фахові коментарі".

"Історія обману": дивіться випуск про те, чому українці та росіяни – не брати

5. "Колапс", 2021 рік

Де дивитися: ютуб UA:Перший

Продюсером та автором ідеї стрічки "Колапс" виступив Ярослав Лодигін (якого нещодавно звільнили з посади з посади члена правління Суспільного, – Кіно 24), а режисером став Сергій Лисенко. Документальний серіал "Колапс. Як українці зруйнували імперію зла" розповідає про історію українського народу, зокрема про спробу державного перевороту у 1991 році, Чорнобильську катастрофу, дефіцит продуктів в СРСР, зустріч Горбачова та Кравчука тощо.

Документальний серіал каналу UA: Перший розкриває подробиці, які були засекречені впродовж десятиліть,
– наголосила ведуча.

Виробництвом серіалу на замовлення UA:Перший займалася команда документалістів з Esse Production House.

"Колапс. Як українці зруйнували імперію зла": дивіться перший епізод серіалу

Зверніть увагу Фільми, які безкоштовно доступні онлайн під час війни: де дивитися

  1. "Весільний спадок", 2020 рік

Де дивитися: безоплатно Megogo, ютуб FILM.UA Group

Прем’єра повнометражної документальної картини "Весільний спадок" відбулася у 2020 році. Режисером картини став Олексій Гуз.

Завдяки проєкту українці мають змогу дізнатися про багату та різнобічну культуру весіль у різних куточках України.

Документальний фільм знайомить глядачів із весільними звичаями та обрядами у восьми областях України, а також із регіональними особливостями одягу і традицій,
– сказала Ярослава Кравченко.

"Весільний спадок": дивіться трейлер

Що відомо про Ярославу Кравченко

Українська телеведуча, радіоведуча, продюсерка, громадська діячка, амбасадорка руху HeForShe, засновниця та директорка "Дикого Театру". Співведуча Майкла Щура у програмі #@)₴?$0 та відвертого шоу "ебаут" на ютубі.