Редакція Кіно 24 підготувала для вас добірку німих фільмів, які можна переглянути увечері.

Читайте також 5 культових фільмів, знятих за копійки

Історія появи німого кіно

Німе кіно – це загальна назва кінематографа, коли фільми були без синхронно записаного звуку. Відсутність усної мови тоді була не перешкодою, а каталізатором пошуку нових можливостей:

 • доповнення сюжету титрами;
 • характерний вид пантоміми;
 • експериментальні засоби монтажу.

Перший масштабний показ кіно

Становлення кінематографа у Франції пов'язане з ім'ям братів Огюста та Луї Люм'єрів. Усі їхні фільми були зняті нерухомою камерою. Перший публічний показ кіно відбувся 28 грудня 1895 року на бульварі Капуцинів у Парижі. Глядачі змогли побачити 10 фільмів, загальною тривалістю 20 хвилин.

Один з перших німих фільмів "Прибуття", 1896 рік: дивіться відео

Якими були перші фільми

Довжина перших німих фільмів становила 50 футів, це трошки більше 15 метрів, та вони тривали менше хвилини екранного часу.

Титри в німих фільмах

Специфічна особливість німих фільмів – це титри, які з'явились не одразу, вони відтворювали репліки персонажів або навіть коментували те, що відбулося на екрані. Цікавий факт, спочатку фільми продавалися для прокату без вмонтованих титрів – прокатник отримував тільки текст, який міг надрукувати та вставити у фільм на свій розсуд.

На сьогодні збереглося не більше 25% німих фільмів, створених в ту епоху, адже з появою звуку в кіно більшість прокатників визнали непотрібним зберігання німих кінострічок. Тому більшість із них утилізували.

5 причин, чому варто подивитись німе кіно

 1. Німе кіно – це унікальна можливість поринути в історію кінематографа.
 2. Воно може показати, як просто та легко зрозуміти сюжет без слів.
 3. Це атмосферно та колоритно.
 4. Німе кіно подарує яскраві емоції.
 5. Кіно без слів навчить відчувати, спостерігати та помічати дрібниці.

Можливо, після перегляду німого кіно ви по іншому сприйматиме сучасні кінострічки.

Добірка німого кіно, яке варто переглянути

Серед нашої добірки є повнометражні та короткометражні німі фільми.

 • "Сторінка божевілля", 1926 рік

Сюжет фільму відбувається в психіатричній лікарні. Колишній моряк вирішив влаштуватися сторожем у лікарню, де перебувала його психічнохвора дружина. Вона потрапила в клініку після спроби втопити їхню дочку.

Дивіться відео: "Сторінка божевілля"

 • "Малюк", 1921 рік

Перша в кар'єрі Чарлі Чапліна повнометражка, де він виступив продюсером, автором сценарію, композитором і виконавцем головної ролі.

Чарлі задумав свій твір як "серйозний фільм, який під комічними і жартівливими епізодами приховував би іронію і сатиру та викликав почуття жалю".

Дивіться відео: "Малюк"

 • ​"Фауст", 1926 рік

Режисер Фрідріх Мурнау у 1926 році зняв німий фільм за мотивами німецької легенди про доктора Фауста, а також однойменної трагедії Гете та п'єси Крістофера Марлоу "Трагічна історія доктора Фауста".

Дивіться відео: "Фауст"

 • "Подорож на Місяць", 1902 рік

Короткометражне німе кіно, яке пародіює сюжети романів Жуля Верна "Із Землі на Місяць" та Герберта Уеллса "Перші люди на Місяці".

Тижневик The Village Voicе зазначив, що кінострічка входить у 100 найвизначніших фільмів.

Дивіться відео: "Подорож на Місяць"

 • "Безпека в останню чергу!", 1923 рік

Комедійне німе кіно 1923 року. Фільм став найбільш відомим завдяки сцені, де один із головних героїв висить над містом на стрілці годинника.

Дивіться відео: "Безпека в останню чергу!​"