Він розповів деталі про створення найкращого документального фільму року. А також поділився, які обставини супроводжували його участь у фільмі "20 днів у Маріуполі".

Радимо Для весняних вечорів: 5 високорейтингових мінісеріалів з небанальним сюжетом

Володимир Нікулін про "20 днів у Маріуполі"

Головний герой стрічки відзначив, що робота Мстислава Чернова та інших журналістів, має важливе значення як для України, так і для всього світу. Нікулін підкреслив, що перемога на Оскарі цього року має особливу цінність для нього особисто, і він стежив за церемонією.

Поліцейський висловив вдячність команді журналістів, з якими разом вони, ризикуючи своїми життями, виїжджали з Маріуполя. Вони стали для нього не просто пересічними людьми, але й справжніми друзями.

Я вважаю, що тоді це було надзвичайно важливо, щоб світ побачив ці події. Бо багато злочинів, які скоєні росіянами, залишилися у тіні й досі невизнані у світі,
– зазначив Володимир Нікулін.

Володимир Нікулін про фільм "20 днів у Маріуполі": дивіться відео

Поліцейський сказав, що усвідомлював усі ризики, яким піддає себе, своїх дітей, дружину та знімальну команду стрічки. Володимир розповів, що на блокпостах навіть був момент, коли він пильно вдивлявся в очі російських військових. Тоді здавалось, що зараз їх викриють і розстріляють. Проте він визнає, що не міг поступити інакше, тому довелось ризикувати.

Я особисто усвідомлював, тому що я повинен це зробити. Іншого шляху не було. Після того, як матеріали побачив весь світ, після цього, як удар правди був нанесений Росії. Після усіх жахливих злочинів у нас був тільки такий варіант,
– розповів Нікулін.

Василіса Степаненко – продюсерка фільму "20 днів у Маріуполі" поділилася деталями того, як їхня команда виїжджала разом із поліцейським з Маріуполя. Вона визнала, що саме чоловік ініціював виїзд з міста, і це виявилося дуже вчасно.

Ми сховали всі ноутбуки, картки, камери під одяг. Вони на той час, це був другий день, коли люди виїжджали, вони ще так сильно не перевіряли, як це було потім. І це нас врятувало. Також нас врятувала автівка Володимира, яка була вщент простріляна. Вони постійно казали: "А що сталося з вашою автівкою?" Вікна були заклеєні різними картонками, тому наших обличчя сильно і не було видно. Ми проїхали 15 російських блокпостів. Жінка Володимира постійно молилася,
розповіла продюсерка.

Тепер стало відомо, що "20 днів у Маріуполі" отримав Оскар-2024 у номінації "Найкращий документальний фільм". Тому усі ризики виправдали себе і світ може дізнатися правду про те, що відбувається в Україні та яка безжальна боротьба триває до сьогоднішнього дня.

"20 днів у Маріуполі" отримав Оскар-2024: про що стрічка

Фільм "20 днів у Маріуполі" розповідає про початкові тижні бойових подій у Маріуполі під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Над цим проєктом працювали режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка і журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які документували початок руйнувань Росією Маріуполя, і за це отримали всі троє Пулітцерівську премію. У 2024 році їх також відзначили Шевченківською премією.

Промова Мстислава Чернова на Оскарі-2024: дивіться відео

Цей фільм став найкасовішим документальною стрічкою в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень лише за перший вікенд прокату.

Стрічка також визнана найкращим документальним фільмом на британській кінопремії BAFTA. Крім того, Мстислав Чернов отримав престижну премію Гільдії режисерів США за видатні досягнення у режисурі документального кіно.