Слава деяких актрис та акторів згасає разом зі спогадами про далекі покоління, коли їх обожнювали та мріяли бути такими ж, як вони. Минають роки, і ми забуваємо, у яких фільмах грав Кері Грант, з чого починалась кар'єра Алена Делона, скільки фільмів зняв Жан-Люк Годар. А ще є слава Марлен Дітріх – рокової жінки, ікони, богині, легенди та, можливо, однієї з найкращих актрис в історії Голлівуду. Редакція 24 каналу не може оминути увагою її день народження, відтак згадуємо найкращі фільми з її участю.

Дивіться також Класичні різдвяні фільми, які створять особливий святковий настрій

  1. "Блакитний янгол"

Рік виходу – 1930
Жанр – психологічна драма
Рейтинг IMDb – 7,7

Перший фільм за участю Марлен Дітріх вийшов у 1922 році. Але справжню славу актриса здобула разом із стрічкою Джозефа фон Штернберга. Німецьке кіно початку ХХ століття – це потужна кіношкола, на яку рівнявся весь світ. Режисерів та акторів запрошували до Голлівуду, їхні навички переймали люди, яких пізніше в підручниках називатимуть не менш як легендами. "Блакитний янгол" – це нічний клуб, у якому працює героїня Дітріх. І все, що відбувається в ньому та поза ним, критики сприйняли як алегорію на довоєнну Німеччину. Подейкують, що його любив переглядати Адольф Гітлер, якого дуже засмутило, що в останні дні перед його самогубством, актриса перейшла Рейн в американській формі.

"Блакитний янгол": дивіться трейлер фільму

  1. "Страх сцени"

Рік виходу – 1950
Жанр – детектив, трилер
Рейтинг IMDb – 7,1

Режисер Альфред Хічкок не потребує представлення. Постановник таких шедеврів, як "Психо" та "На північ через північний схід" відомий тим, що не любить, коли актори пропонують свої зміни для фільмів. Для Дітріх Хічкок зробив виняток. Адже зняв, що актриса пізнавала кінематограф під керівництвом найкращих режисерів свого часу, тож дозволив впливати на постановку усіх сцен з її участю. Картина не стала найкращою в фільмографії Хічкока, але Марлен Дітріх поповнила свою колекцію образів фатальних жінок.

"Страх сцени": дивіться трейлер фільму

Цікаво 5 культових фільмів, знятих за копійки

  1. "Свідок обвинувачення"

Рік виходу – 1950
Жанр – детектив, трилер
Рейтинг IMDb – 7,1

Акторська гра, сюжетні кліше та діалоги – перше, що швидко втрачає актуальність в кіно. Сьогодні кривляння персонажів у німих фільмах здаються нам надто гротескними. І багато картин у жанрі нуар спіткала та сама участь. Місцями "Свідок обвинувачення" може виглядати надто старомодно. І навіть попри це кілька сюжетних поворотів сьогодні вас точно здивують.

Найкраще в стрічці те, що упродовж перегляду у вас кілька разів зміниться ставлення до героїні Марлен Дітріх. Її перформанс тут можна вважати одним з найкращих в житті актриси. І не радимо вам пропускати картину від режисера "В джазі лише дівчата", зняту в його улюбленому жанрі.

"Свідок обвинувачення": дивіться трейлер фільму

  1. "Дотик зла"

Рік виходу – 1958
Жанр – нуар, детектив
Рейтинг IMDb – 8,0

Багато режисерів сучасності, серед яких і Ларс Фон Трієр, визнають цю стрічку своєю улюбленою. В мемуарах її постановника Орсона Веллса (автора "Громадянина Кейна" – найкращого фільму в історії кіно) Дітріх назве генієм. Зрозуміти сюжет в повній мірі навряд чи вийде. "Дотик зла" – це про образи, про те, в яку сторону людей може змінити влада. І, можливо, один з найкращих нуарів в історії. Своє ставлення до актриси режисер демонструє правом закінчити фільм – саме героїня Дітріх у неймовірно яскравій формі підбиває підсумок непростої історії. Однозначна рекомендація!

"Дотик зла": дивіться трейлер фільму

  1. "Нюрнбергський процес"

Рік виходу – 1960
Жанр – судова драма
Рейтинг IMDb – 8,2

Фантастична акторська гра всього без винятку акторського складу, потужний гуманістичний посил, одна з найкращих судових драм в історії, 2 премії Оскар, 2 Золотих глобуси, і неперевершена Марлен Дітріх. Її героїня втілює просту ідею: суспільство, в які би умови воно не потрапило, не можна ділити на чорне та біле. Справедливість мусить мати місце навіть щодо тих, кого ми не тримаємо за людей або відкрито висловлюємо глибоке презирство. Глибокий фільм про правосуддя, покаяння та покарання.

"Нюрнбергський процес": дивіться трейлер фільму