Зокрема члени кіноакадемії звернулися до Ради Європи з вимогою виключити Російську Федерацію з Eurimages та з числа країн-учасників Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво. Кіноакадемія закликає підписати петицію щодо бойкоту російського кінематографу.

Актуально Що посієш, те й пожнеш, – американський режисер Девід Лінч звернувся до Путіна

Також вони закликали Міжнародну федерацію асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) позбавити акредитації FIAPF Московський міжнародний кінофестиваль. А Європейську асоціацію аудіовізуальних виробників (CEPI) та Європейську асоціацію комерційних фільм продюсерів (CFP-E) закликали припинити будь-яку співпрацю з виробниками аудіовізуальної продукції, що підтримують агресію проти України, зокрема розповсюдження на території країн членів-асоціації аудіовізуальних творів за участі акторів та публічних осіб, що підтримують злочинні дії Російської Федерації.

Також члени української кіноакадемії закликали:

  • фестивалі – не допускати в конкурсні та позаконкурсні програми фільми, вироблені Російською Федерацією, або в копродукції з нею.
  • дистриб’юторів – звернути увагу, що за контрактами, які ви укладаєте на територію РФ, фільми нелегально розповсюджуються і на юридичну територію України, а саме: на тимчасово окуповані території Криму, та такзваних "ДНР" та "ЛНР".

Видаючи такі ліцензії (зокрема, виготовляючи ключі kmd для кінотеатрів) ви також фактично порушуєте український суверенітет. Адже зараз фільми потрапляють в обіг на ці території за контрактами, в яких ці території визнаються територіями РФ,
– наголосили члени кіноакадемії.

  • продюсерів – припинити будь-який бізнес з суб’єктами підприємницької діяльності Російської Федерації та не передавати права інтелектуальної власності на будь-які фільми на територію РФ. Закликають розірвати з ними усі контракти.

"Пам’ятайте, що з бізнесу, який використовуватиме ваші фільми сплачуються податки до бюджету РФ, з якого фінансується армія, що порушила кордони незалежної держави, та купуються ракети, якими бомблять мирне населення Європи", – повідомили в кіноакадемії.

Важливо

Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дізнаватися важливі новини.