Відома американо-китайська режисерка та сценаристка Хлої Чжао отримала нагороду як найкраща режисерка року за фільм "Земля кочівників". Вона стала другою жінкою-режисеркою, що отримала Оскар, а також першою "кольоровою" жінкою, яка була номінована й перемогла в цій категорії.

Варто знати "Земля кочівників" – найкращий фільм року: що відомо про лауреата Оскара-2021

Промова Хлої Чжао

Після тріумфу та вручення омріяної статуетки Хлої Чжао виступила перед публікою. Вона наголосила, що всі люди народжуються добрими. Її слова були зворушливими та надихаючими.

Останнім часом я багато думала про те, як мені продовжувати роботу, коли стає важко. Думаю, це виходить з того, чого я навчилася, коли була дитиною. Коли я росла в Китаї, ми з татом грали в цю гру. Ми запам'ятовували класичні китайські вірші й тексти, читали їх разом і намагалися закінчити речення один одного,
– розповіла режисерка.

"Є один, який я добре пам'ятаю, він називається "Класика трьох персонажів". Його перша фраза говорить: "Люди з народження від природи хороші". Ці шість слів скоїли на мене такий сильний вплив, коли я була дитиною, і я досі щиро вірю їм".

Хлої Чжао наголосила, що іноді може здаватися, що насправді все відбувається навпаки. Однак, зважаючи на досвід, вона завжди знаходила добро в людях.

Тому ця перемога – для всіх, у кого є віра і сміливість, щоб триматися за добро в собі й за добро один в одному, як би важко це не було. І ця перемога для вас. Ви надихаєте мене продовжувати,
– зворушила режисерка.

Що відомо про найкращу режисерку Оскару-2021

  • Хлої Чжао народилась у Пекіні, але навчалась у Великій Британії на спеціальності "політологія" у Коледжі Маунт Голіок. Вона встигла попрацювати промоутеркою, у сфері нерухомості, а також барменкою. Зараз вона живе у США, де змогла реалізувати свій талант.
  • Все змінилося в житті Хлої, коли вона почала вивчати кіновиробництво у Школі мистецтв Тіша Нью-Йоркського університету.
  • У 2015 році Чжао випустила фільм "Пісні, яких мене навчили брати", у 2017 – "Наїзник", у 2020 – переможну стрічку "Земля кочівників", а у 2021 – фільм "Вічні".
  • У 2020 році режисерка отримала головний приз Венеційського кінофестивалю. Цього самого року її номінували на "Золотий глобус" за фільм "Земля кочівників".