Режисер "Дня Незалежності" Володимир Тихий розповів 24 Каналу, що ідея виникла через кілька місяців після повномасштабного вторгнення, коли Сили оборони відкинули ворога, зокрема з-під Київщини.

До вашої уваги Чорний хідник та вбрання з елементами вишивки: як пройшло відкриття Одеського кінофестивалю

"Розуміння ціни незалежності та свободи стало проявлятись в іншому форматі. [Виникла ідея] зняти про День Незалежності фільм, коли ми в один день розповідаємо про нашу Україну", – поділився Тихий.

Як знімали фільм

Загалом було дев'ять знімальних груп у семи різних локаціях. Це дало змогу показати всю мозаїку українського життя – від військових і рятувальників до підлітків. Підготовка до знімальних робіт передувала звільненню Херсона.

"Мозаїку українського життя того дня [важливо] показати через рік, коли теж багато чого змінилось. Тепер ми теж чекаємо чергового кроку, який змінить стан речей на фронті", – зазначив Тихий.

Дивіться офіційний український трейлер фільму "День Незалежності":

Останні новини українського кіно

  • З 24 серпня історична драма "Крути 1918" стане доступною на Netflix. У ній показано реальний бій українських студентів з більшовиками під селом Крути на Чернігівщині наприкінці січня 1918 року.
  • В Івано-Франківську 20 серпня відбувся допрем'єрний показ фільму "Довбуш". Після заходу глядачі заспівали українську народну пісню "Гаєм, гаєм зелененьким".
  • Під час виконання бойового завдання загинув знаний український актор Олексій Хільський. Він служив у 46 окремій аеромобільній бригаді ДШВ на посаді головного сержанта взводу розвідроти.