Це вже четверте фестивальне гран-прі документального фільму. Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Державним агентством України з питань кіно, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.

Читайте також Прем'єру української драми "Пульс" зі Станіславом Бокланом перенесли: нова дата

Як відреагувала режисерка на свою перемогу

Показ фільму і перемога на фестивалі в Німеччині для нас дуже важлива, адже частина цього фільму знімалася саме в цій країні. Більш того, атмосфера goEast унікальна і заохочує до діалогу, який нам зараз дуже потрібний. Унікальність цього кінофестивалю полягає у фокусі на східноєвропейське кіно. Мета фестивалю — познайомити глядачів Західної Європи з кінематографом нашого регіону і завдяки цьому створити діалог між аудиторією і режисерами, а також між учасниками фестивалю,
– режисерка Аліна Горлова.

"Цей дощ ніколи не скінчиться" — це потужна й візуально вражаюча подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі "війна-мир". Головний герой стрічки, який разом із батьком переїхав із Сирії, стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Цікаво У мережу виклали мультфільм "Причинна" за мотивами балади Шевченка

Інші нагороди української кінострічки

  • 19 листопада 2020 року в Амстердамі фільм отримав нагороду "Найкращий повнометражний фільм" в секції "Перша Поява" найбільшого світового фестивалю документального кіно IDFA.
  • 22 листопада 2020 року у Флоренції фільм отримав головну нагороду одного із найстаріших світових фестивалів Festival dei Popoli.

Вражаюче гарно відзнятий і змонтований фільм, що занурює нас у лихо війни через особисту подорож, яка веде глядача швидкоплинними моментами радості й болю. Фільм охоплює традиції, сучасність, смерть і силу рухатися вперед. Це потужна історія, яка не дозволяє нам врятуватися від руйнувань і душевних втрат війни,
– міжнародне журі Festival dei Popoli про стрічку.

  • 17 квітня 2021 року у Лас-Пальмас-де-Гран-Канарії стрічка отримала головну нагороду Golden Lady Harimaguada Award фестивалю LPA International Film Festival за найкращий повнометражний фільм.
  • У березні 2021 року відбулася національна прем’єра стрічки в світовій конкурсній програмі Docudays UA, картина отримала спеціальну правозахисну нагороду від незалежної платформи Current Time.


Кадр з фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться" / Скриншот з ютубу

Реакція інших медіа на фільм

Аліна Горлова надала свіжий погляд циклу "війна-мир" через те, що втілила у чорно-білому зображенні своєрідне розділення на інь та ян, та обрала Андрія головним героєм насиченої (і частково відстороненої) притчи,
– Cineuropa – про незвичний підхід режисерки до вічної теми війни та миру.


Кадр з фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться" / Скриншот з ютубу

Окрім майстерної режисури, є центральне питання, яке проходить через новий фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" і попередній фільм Аліни Горлової "Явних проявів немає", і саме це питання робить обидва фільми такими переконливими: що спонукає людину служити країні, яка не завжди цінує жертву? Це головоломка, навколо якої камера Аліни Горлової танцює, але ніколи не вирішує остаточно,
– Modern Times Review.

"Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліни Горлової : дивіться трейлер до фільму