Журналісти 24 каналу вже подивилися фільм та спішать поділитися з вами свіжими враженнями.

Читайте також Шая Лабаф не претендуватиме на Оскар через резонансні звинувачення у насиллі

"Фрагменти жінки": коротко про сюжет

"Фрагменти жінки" – це історія молодої пари, що чекає на появу первістка. Пологи вони заздалегідь вирішили провести вдома. Але процедура проходять непередбачувано жахливо: після кількох секунд життя немовля гине на руках у своєї матері. Пара намагається пережити горе, а на фоні загострюються їхні стосунки з родиною та одне з одним.

"Фрагменти жінки": дивіться трейлер фільму

Нетривіальна структура стрічки

У класичному романі Ернеста Гемінгвея "Прощавай, зброє!" ключовий для історії момент – боротьба за життя дитини та матері при пологах – розгортається у фіналі. У Фрагментах жінки" це лише перші 10 хвилин. Для кращого розуміння часу всередині історії сценарно вона розбита на глави, щоб глядач розумів, скільки часу минає після тієї чи іншої події та витримував паузу між емоційними сценами.

Попри те, що дія розгортається в Бостоні, а всі залучені актори – американці, перегляд стрічки залишає враження, що подібна історія могла статись, де завгодно.


Сара Снук на кадрі з фільму "Фрагменти жінки" / Фото Netflix

Стосунки головних героїв

І хоч смерть дитини – це, в першу чергу, горе Марти у виконанні Ванесси Кірбі, в деяких сценах її близькі поводяться так, ніби мають право ним розпоряджатись. Це і раптово змінене ім’я дитини на могилі, і деспотична поведінка персонажа Шаї Лабафа. Його герой багато в чому перегукується із реальним життям актора, тому сприйняття всього на екрані стає дедалі моторошнішим.


Кадри з фільму "Фрагменти жінки" / Фото Netflix

Звичайно, всі головні герої прагнуть одного – знайти спосіб жити далі. Проблема лише в тому, що кожен намагається прийти до цього по-своєму. Тому після деяких сцен починає здаватись, що вони його не знайдуть.

Для справжніх романтиків 10 фільмів про кохання, знятих за реальними подіями

Яскраві переваги фільму "Фрагменти жінки"

Фільм "Фрагменти жінки" особливий тим, що, розповідаючи страшну та моторошну історію, сюжет не опускається до так званої "чорнухи". Оточення персонажів не демонструється як винятково сіре та депресивне. Герої продовжують переживати сильні емоції, намагаються відволіктись та розслабитись. Це дозволяє пройнятися їхньою людяною стороною.

Акторська гра

Пророкують, що Ванесса Кірбі після виконання головної ролі претендуватиме на премію Оскар. Якщо акторці пощастить потрапити в шорт-лист, це буде заслужено.

Останнім часом за Кірбі почало закріплюватись амплуа екшн-героїні. Участь у двох частинах "Місії нездійсненної" та фільмі "Форсаж: Гоббс та Шоу" лише посилювали враження, що Ванесса Кірбі – зірка бойовиків. Але роль у фільмі "Фрагменти жінки" довела, що Ванесса – чудова драматична виконавиця з широким акторським діапазоном. Було б дуже цікаво подивитись на неї в схожих незалежних проєктах.


Ванесса Кірбі у драмі "Фрагменти жінки" / Фото Netflix

У короткому підсумку хочеться сказати, що "Фрагменти жінки" – це потужна драма про прийняття неминучого та силу, необхідну людині, щоб прийняти важке життєве горе.