Зокрема, продюсер закликав Юрія Горбунова скласти повноваження як члена Ради з державної підтримки кінематографії при Держкіно. Цей орган має ухвалює ключові для українського кіно рішення.

Дивіться також Це не питання Горбунова: Подоляк пояснив, чому важливо інвестувати в розвиток українського кіно

Що заявив продюсер "Носорога" щодо діяльності Горбунова

Хотів подякувати Юрію Горбунову за позицію – відмову від фінансування веселого телесеріалу "СМТ Інгулець", який "виграв конкурс" Мінкульту. Хотів від себе попросити зробити ще один дуже важливий і патріотичний крок – скласти повноваження як члена Ради з державної підтримки кінематографії при Держкіно,
– закликав Іванов.

За його словами, вибори у Раду мали пройти у березні 2023 року, та їх скасували через "воєнний стан". Продюсер пояснює, що, попри воєнний стан три місяці перед цим конкурс на посаду директора Довженко-Центру Держкіно таки провело.

"Вас і інших членів Ради на минулому тижні також долучили як третіх осіб до суду про скасування цього наказу. Бо ж наче ви досі отримуєте стипендію від держави у понад 50 тисяч щомісячно. Ця стипендія надається для того, щоб Рада могла на відкритих для громадськості засіданнях, в доброчесний спосіб (без, наприклад, конфлікту інтересів) ухвалювати ключові для українського кіно рішення. Якщо цікаві деталі – приходьте 8 серпня о 16:00, вулиця Лесі Українки 26, 11 поверх, повістку ви мали отримати", – написав продюсер.

Він також додав, що не хоче пригадувати досягнення Держкіно та Ради протягом останніх 2 років, проте воєнний стан – не для того, щоб "ви й ваші колеги узурпували демократичний орган і мали для цього зручну відмазку".

Також Денис Іванов зазначив, що Рада коштує державі за рік майже таку ж кількість грошей, як утримання Довженко-Центру.

"І один місяць роботи вашої Ради (термін придатності якої сплив) коштує стільки ж, скільки треба, щоб закрити збір на FPV дрони для 24 окремої механізованої бригади", – зазначив продюсер та додав реквізити, за якими можна задонатити на дрони.

Скандал довкола Горбунова та фінансування комедії

  • Скандал спалахнув тоді, коли стало відомо про виділення 400 мільйонів гривень з державного бюджету на 53 проєкти, які мають показати на телебаченні. Серед них були 33 мільйони на серіал "СМТ Інгулець", продюсером якого виступив Юрій Горбунов.
  • Сам Горбунов спочатку заявив, що військовим теж потрібен розважальний контент, що індустрію треба розвивати та що це "культурний та інформаційний фронт".
  • Проте згодом Горбунов заявив, що він відмовився від державних коштів на серіал "Інгулець". Також він сказав, що вони не отримали жодної гривні.