Разом із вісьмома членами журі Венсан Ліндон вручить Золоту пальмову гілку одному з 21 конкурсних фільмів на церемонії закриття фестивалю 28 травня.

До теми Більше не "Z": режисер Мішель Азанавічус підтримав Україну і змінив назву фільму

Венсан Ліндон очолить журі Каннського кінофестивалю

Для мене велика честь і гордість, що серед бурхливих подій, що відбуваються у світі, мені довірили чудове та важке завдання очолити журі 75-го міжнародного Каннського кінофестивалю,
– зазначив актор.

"Разом з журі ми будемо прагнути якнайкраще подбати про фільми майбутнього, які несуть у собі ту ж таємну надію на мужність, вірність і свободу, з місією зворушити якомога більше жінок і чоловіків, повідомляючи їм про їхні спільні рани та радощі. Культура допомагає людській душі рости та сподіватися на завтрашній день", – поділився Ліндон.

Окрім Венсана Ліндона, до складу журі увійшли:

  1. Ребекка Голл – британська актриса та режисерка;
  2. Діпіка Падуконе – індійська акторка та продюсерка;
  3. Нумі Рапас – актриса зі Швеції;
  4. Жасмін Трінка – італійська режисерка та акторка;
  5. Асгар Фархаді – сценарист та режисер з Ірану;
  6. Ладж Лі – французький продюсер та актор;
  7. Джефф Ніколс – американський режисер та сценарист;
  8. Йоахім Трієр – режисер та сценарист з Норвегії.

Раніше представники Каннського кінофестивалю заявляли, що не приймуть російську делегацію, зважаючи на війну Росії проти України. Однак, від російського кіно вони не відмовилися. У програмі бере участь фільм "Дружина Чайковського" Кирила Серебренникова.

Крім цього, Канни мав відкривати стрічка Мішеля Азанавічуса Z, яку днями перейменували на Coupez!. Режисер таким чином показав солідарність з українським народом.