Кириленко написала в інстаграмі, що не може перестати думати, як почуваються українці після масових атак росіян. А також про те, що її рідна мова – російська, і що тільки політики можуть зупинити цю війну, яка "в їхніх руках".

Читайте також "Я спустошена руйнуванням": Мілла Йовович емоційно прокоментувала ракетні обстріли України

Ольга Куриленко підтримала українців, але не назвала Росію агресором

Я не можу припинити думати про те, через що проходить народ України. Таке лихо. Такий жах. Я глибоко жалкую про те, що відбувається, і мої думки з усіма вами,
– написала вона.

У дописі актриса зазначила, що її рідна мова – російська, бо вона зі сходу України. Але написала українською і попросила вибачення, якщо у повідомленні буде помилка.

Крім цього доповнила, що щоразу, коли пише про війну в Україні, починається війна у коментарях. "Я не хочу, щоб моя сторінка була місцем ненависті й не дозволю цього". Вона попередила, що заблокує кожного, хто виявить неповагу до неї чи її свідомих підписників.

Куриленко зазначила також про те, що ненавидить політику і ніколи не бажає брати у ній участь. Але понад усе любить людей, і сумує разом з тими, які втратили своїх рідних у цій війні, і "немає значення, звідки вони".

Її допис ні за, ні проти когось. Її послання – виявити співчуття до безневинних людей, що гинуть: "Я на стороні безневинних людей, незалежно від того, з якої вони країни. І це моя позиція".

Щодо війни, які Росія розв’язала в Україні, на її думку, винні політики.

"Я нічого не можу зробити, окрім як опублікувати слова підтримки. Нічого більше. Я не політик. Ця війна в їхніх руках, і жодні наші протести їх не зупинять. Тільки вони можуть зупинити це. Отже, слова підтримки. Вам не до вподоби слова підтримки? Не заходьте на цю сторінку та відпишіться. Або я сама тебе заблокую", – написала вона.

Реакція мережі

До допису Куриленко прикріпила хештег #ukrainewar, проте ні слова про тероризм Росії. У коментарях адекватні підписники почали писати:

 • "Ніколи не рано і ніколи не пізно вивчити ще одну мову";
 • "Нам потрібна міжнародна підтримка";
 • "Погано, що ви вважаєте своєю рідною мовою російську, коли державна – українська, але дякуємо за підтримку";
 • "Чому не назвали речі своїми іменами? Росія – країна-терорист – вбиває українців! І, до речі, я взагалі з Донбасу, але це не причина вважати, що руснявий язик рідний для жителів східної частини України".

Куриленко зазначила про підтримку України, але не назвала Росію агресором / Скриншот

Важливо "Страшно, не хотів померти": чому актор "100 тисяч хвилин разом" не повернувся в Україну

Хто така Ольга Куриленко

 • Ольга Куриленко – французька акторка та модель українського походження. Народилась у Бердянську.
 • У 13-річному віці дівчину помітили московські модельні агенти й запросили працювати у цій сфері. У 16 років Куриленко виїхала до Парижу.
 • У 2005 році дівчина дебютувала у кіно. Зіграла дівчат головних героїв у двох екранізаціях за мотивами ігор "Хітмен", "Макс Пейн" і в продовженні популярної серії фільмів про Джеймса Бонда "Квант милосердя" 2008 року, а також у пригодницько-фантастичному бойовику "Світ забуття".
 • Акторка відома своєю неоднозначною громадянською позицією. 9 травня 2020 року вона опублікувала в інстаграмі допис, в якому привітала європейське суспільство з Днем пам'яті та примирення, а підписників із країн колишнього Радянського Союзу – з Днем перемоги. У коментарях публікації вона зазначила, що вважає себе "слов'янкою", а у неї взагалі немає української крові.
 • На початку повномасштабного вторгнення лаконічно підтримала Україну, згодом заспівала, що Україна та Росія – "братні" народи.
 • Після розмов про братні народи, закликала допомагати українським дітям. Тоді в інстаграмі Куриленко оприлюднила відео, де показала кадри евакуації українських сімей, будні в бомбосховищах та заплаканих українських дітей.
 • Крім усього, закликала допомагати дітям-сиротам, які втратили батьків під час війни.