Звання найкращого актора чоловічої ролі Оскару-2021 завоював 83-річний Ентоні Гопкінс. Він став найстаршим володарем Оскару за всю історію кінопремії. Раніше рекордсменом був покійний Крістофер Пламмер за роль у фільмі "Початківці" (2012).

Дивіться Переможці Оскара-2021: список лауреатів престижної премії

Ентоні Гопкінс – найкращий актор року

Талановитий британський актор Ентоні Гопкіс вдруге став володарем Оскару за свою кар'єру. Вперше він отримав статуетку за роль у фільмі "Мовчання ягнят" (1992).

За свою тривалу кінокар'єру Ентоні Гопкіс взяв участь у десятках фільмів і завоював чимало нагород. Проте у 2021 році він зміг позмагатись за особливу роль батька, який має складні стосунки з дорослою донькою (акторка Олівія Колман, яка також номіновувалась на Оскар-2021 у категорії "Найкраща жіноча роль другого плану") та страждає на деменцію. Прониклий та сильний фільм також номіновувався у категорії "Найкращий фільм", втім, перемогу отримала стрічка "Земля кочівників".

Ентоні Гопкіс не був присутній на премії, втім, нагороду обов'язково обіцяють передати 83-річному актору.

Варто побачити Церемонія вручення Оскар-2021: відео шоу

Про що фільм "Батько"?

У фільмі "Батько" Ентоні Гопкінс зіграв немічного пенсіонера, який страждає на хворобу Альцгеймера. Чим раз, тим недуга більше прогресує, а тому головний герой втрачає відчуття реальності. Загострюються і його стосунки з донькою, яка після відмов батька від помічниць сама стала доглядати за ним. Спілкування родичів доходить до крайнощів, адже в один момент персонаж Ентоні Гопкінса переконаний, що всі йому допомагають тільки для того, аби відібрати помешкання.

На перший погляд, стрічка є передбачуваю і очевидною. Однак драма "Батько" аж ніяк не є простою. Пенсіонер Ентоні виявляє у своєму помешканні іншого чоловіка, який видає себе за його зятя. Тоді він і розуміє, наскільки важкою є його хвороба, як поступово відбирає його пам'ять.

"Батько" 2021: дивіться трейлер фільму онлайн