Режисер та продюсер фільму Азад Сафаров прокоментував переможців цьогорічного Оскара. У номінації "Найкращий документальний фільм" переміг не український "Будинок зі скалок", а російський "Навальний".

До теми Переміг у 7 номінаціях: який фільм отримав найбільше статуеток Оскара-2023

Реакція режисера на програш

Азад Сафаров висловив сум через те, що не зміг принести Оскара Україні. Він підкреслив, що перемога мала бути здобута не через те, що фільм український, а тому, що він цінний, глибокий і знятий дуже талановито.

Але сьогоднішній вечір ще раз довів, що російська пропаганда дуже добре діє і вміє розкручувати псевдо героїв там, де героїв нема. А значить у нас ще багато роботи. Ми українці, ми не скаржимось. Ми боремось. Переконуємо, доносимо, доводимо інформацію знову і знову поки нас не почують,
– написав Азад Сафаров.

За ті 10 днів, упродовж яких українська делегація була в США, вони усюди намагалися говорити про російські злочини, війну та фейки. Азад заявив, що метою було привернути увагу до України через фільм.

"Нас усюди вітали, підтримували, обіймали і розпитували все про все про Україну. Американці дійсно дуже і дуже переживають за Україну. Ми українці, ми не ображаємось. Ми боремось. Ми, як і багато крутих українських режисерів і продюсерів, робитимемо все, щоб в Україні було не лише Оскар, а і багато інших нагород. Ми українці, ми не здаємось. Ми боремось далі. Любимо і обіймаємо вас. Дякуємо за вашу підтримку. Чекаємо з нетерпінням повернення додому", – підсумував Азад Сафаров.


Українська делегація на Оскарі / Фото з фейсбуку Азада Сафарова

Що відомо про "Будинок зі скалок"

  • Український фільм вперше був номінований на премію Американської кіноакадемії. "Будинок зі скалок" розповідає про особливий дитбудинок на сході країни, де невтомно працюють над тим, щоб діти були в безпеці.
  • Герої фільму – не вигадані, а справжні. Вони пережили жахи російської окупації та війни. Фільм є особливо актуальним, бо в липні 2022 року Росія окупувала Лисичанськ.
  • Зйомками фільму займались одразу кілька країн: Данія, Україна, Швеція та Фінляндія. Режисером стрічки є данець Сімон Леренг Вільмонт.