Секрети зйомки найнебезпечнішої сцени 2 сезону "Перших ластівок"

Прем'єра "Перші ластівки: Zалежні" відбулась ще 14 грудня, однак досі у мережі активно обговорюють стрічку. Зокрема, кіномани не можуть оговтатись від реалістичності моторошних кадрів. Так, у 2 сезоні несподівано померли два персонажі. Спершу із життям звів рахунки студент Іван Кожух, а згодом недобросовісні поліцейські підпалили свого колегу Єгора Калиту. У коментарі "Новому каналу" актор розповів, як знімалась ця моторошна сцена.

Читайте також Про зйомки "Перших ластівок: Zалежні" та ідею серіалу: Олег Гоцуляк дав ексклюзивне інтерв'ю

Олександр Бегма зізнався, що сам виконав частину небезпечних трюків. Решта йому допомагали втілити на екрани каскадери групи Stuntalot.

"Багато хто відмовляв робити цей трюк, але мені було важливо, щоб це виглядало круто. Тож у перших кадрах, де видно обличчя, я знімався сам. А ось у сцені, де Єгор весь горить, вже працював каскадер. Зняли все швидко й професійно, під час підпалу я практично нічого не відчув. Було хіба що трохи тепло. В цілому я – маленький Том Круз, який робить свої трюки сам: у першому сезоні падав на коробки, в другому – горів. Що буде далі?" – з гумором розповів Олександр Бегма.


Олександр Бегма на зйомках "Перших ластівко: Zалежні" / Фото Новий канал

За словами актора, підготовка до створення цих кадрів "Перших ластівок" велася задовго до знімального дня. Автори проєкту замовляли спеціальний реквізит та додатковий одяг, які б унеможливили травми.

"Для зйомки на моє тіло нанесли спеціальну рідину, яка абсолютно не пропускає вогонь. Вийшло, що вогонь горів, але тіла не торкався, і опіки не залишалися. Також для цих сцен використовували одяг зі спеціальної тканини: спочатку підштаники, потім ще одні штани, а наверх – ігрові штани. Наша художниця з костюмів спеціально зробила дубль штанів на кілька розмірів більше, щоб під них влізли всі додаткові шари одягу", – зазначив Олександр Бегма.

Знайомтесь "Перші ластівки: Zалежні": що відомо про акторів 2 сезону серіалу

Окрім цього, гримери також мали врахувати багато деталей, щоб все виглядало реалістично.

"Спеціально для зйомки сцени підпалу ми зробили перуку – постригли й пофарбували її так, щоб вона виглядала, як обгоріле волосся. Але це нам не знадобилося – Саша дозволив пофарбувати його власне волосся й нанести на нього віск! Всі ці матеріали складно змиваються. Після зйомки Саша просто в гримі сів у таксі й поїхав відмиватися додому... Але зробити це повністю у нього не вийшло й за кілька днів, тож із таким волоссям він навіть злітав на відпочинок", – додала гримерка Даша Гнатюкова.

"Перші ластівки: Zалежні": сюжет серіалу

У центрі подій 2 сезону "Перших ластівок" – життя студентів факультету журналістики, які знайомляться з новою викладачкою Кірою Зотовою. Жінка добре відома своїми розслідуваннями, результати яких обговорюють у пресі. Тому загадкова смерть студента Івана Кожуха привертає її увагу.

Викладачка має сумніви, що хлопець покінчив життя самогубством. Відтак спільно зі студентами вона починає відкриває темні сторони заробітку Івана Кожуха і таємниці його стосунків з Каріною.

Упродовж 8 серій автори серіалу розкривають сюжетну лінію не тільки вбитого Івана, але й усіх головних героїв, кожен з яких має свою залежність.

Актори серіалу "Перші ластівки: Zалежні":

 • Максим Девізоров – гульвіса Назар Левицький
 • Максим Самчик – студент і боєць без правил Влад Якименко
 • Олег Гоцуляк – вбитий хлопець Іван Кожух
 • Таїсія Щурук – блогерка Альбіна Харткіпер
 • Олександр Бегма – Єгор Калита
 • Вікторія Литвиненко – викладачка Кіра Зотова
 • Анастасія Пустовіт – Каріна Вознюк
 • Анастасія Рула – скромниця Єва Чечель
 • Роман Ясиновський – Семен
 • Ада Роговцева – бабуся Івана Кожуха
 • Олена Стефанська
 • Віталій Салій