Фільм "Терикони" став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно, про що зазначено на сайті відомства. Сам, вже 72-й Берлінський кінофестиваль пройде з 10 по 20 лютого 2022 року, його очолить режисер, сценарист та продюсер М.Найт Ш'ямалан.

Не пропустіть Реальні казино, які показали в найкращих фільмах про покер

Сюжет стрічки про Донбас "Терикони"

Це непроста історія дітей, які бачать війну не через екран телевізора, а на власні очі. Вона прямо тут, за вікнами їхніх будинків і у них на подвір'ї, де й проходить їхнє дитинство. Війна забрала у них батьків та близьких, вони страждають від обстрілів і їм не залишається більше нічого, окрім, як жити та любити там, де для інших життя більше немає. Самі терикони – місця подій стрічки, які водночас є образами покинутих людських життів.


Постер фільму "Терикони" / Фото з сайту Держкіно

Фільм розповідає історію головної героїні – Насті. Їй 15 років і вона мешкає у невеличкому шахтарському містечку Торецьк, яке розташоване на Сході України та до цього часу перебувало у "сірій зоні". Саме через Торецьк пролягає лінія розмежування, а це означає, що кожного дня тут лунають постріли та вибухи.

Настя страждає від посттравматичного синдрому внаслідок того, як в новорічну ніч у 2015 році її будинок було зруйновано трьома снарядами. Від світу Настя ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету та набирається надії з мережі. Школу, яку дівчинка відвідує лише зрідка розташована на відстані всього 800 метрів від позицій терористів і неодноразово ставала мішенню російських військ.

.
Кадр фільму "Терикони" / Фото з сайту Держкіно

Що відомо про створення фільму "Терикони"

Режисер Тарас Томенко досліджує цю тему з початку війни на Донбасі. З 2014 року вони зібрали безліч матеріалів та свідчень, які й перетворились на проєкт "Терикони". У 2021 році фільм став учасником секції Work in Progress Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та отримав Перший приз у секції Work in Progress на Одеському міжнародному кінофестивалі.