"Хрущі" – це продюсерський проєкт сценариста Віталія Бардецького ("Вусатий Фанк") і ексочільника Держкіно та продюсера Пилипа Іллєнка ("Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія", "Будинок "Слово". Нескінчений роман"). Наразі проєкт перебуває на початковій стадії виробництва, а його розвиток підтримав Український культурний фонд. Про це нам повідомила пресслужба фільму.

Читайте також Те, про що я дізнався, людям розповідати було неможливо, – розмова з Саніним про "Поводиря"

Цікаві факти про український трилер "Хрущі"

Події "Хрущів" відбуватимуться за хрущовської відлиги. Генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов ініціює реформу радянського сільського господарства, яке має на меті наздогнати й перегнати США за виробітком сільгосппродукції, особливо – кукурудзи. Щоб досягти цієї мети, використовуються всі засоби. Зокрема, будуються секретні лабораторії. В одну з таких у віддаленому селі вирушає амбітний столичний агроном. Там він знаходить кохання та стає до нерівного бою з жуками-мутантами.

Фільм буде створено на перетині жанрів. Це інсектофобна сільськогосподарська виробнича мелодрама з елементами трилера, комедії й альтернативної історії. Ми стилізуємо картинку під український "виробничий" кінематограф 1950 – 1960-х, а також американську sci-fi продукцію того ж періоду,
– коментує продюсер Пилип Іллєнко.

Над сценарієм працювали музичний журналіст Віталій Бардецький та письменник і журналіст Юрій Нікітінський. Також на стадії розвитку до команди проєкту долучилися консультант з науки – кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту фізіології НАН України Олексій Болдирєв і артдиректор проєкту – дизайнер і музикант Євген Таран.

За словами Віталія Бардецького, ідея "Хрущів" виникла спонтанно декілька років тому, коли він з дружиною поверталися на авто додому.

То був пізній травень, раптом поодинокі хрущі почали битись об лобове скло. Далі вони почали падати десятками. Я зрозумів, що у дружини фобія на хрущів, а фобії – це те, що треба для доброго трилера. Так і почав складатися пазл сюжету,
– поділився сценарист.


Віталій Бардецький / Фото пресслужби фільму