На сайті можна ознайомитися як з архівними українськими стрічками, так і з сучасними новинками від українських режисерів. Кожен охочий може отримати посилання на легальний перегляд і насолоджуватися улюбленим кіно. Серед фільмів – "Носоріг" Олега Сенцова, номінований на Оскар "Будинок зі скалок", "Поводир" Олеся Саніна та інші.

Читайте також 17 найпопулярніших фільмів та серіалів, які варто завантажити на вечір без інтернету

В Україні створили базу українських фільмів

Згідно зі статутом, діяльність Українського інституту спрямована на покращення розуміння і сприйняття України у світі та розвиток її культурних зв’язків з іншими країнами, просування української культури в Україні не входить у сферу діяльності УІ.

Українське кіно в одній базі! Більше не потрібно збирати по частинках інформацію про українські фільми, адже Український інститут разом з usheru спростив задачу і створив сайт-базу українського кіно ukrainefilms.com.,
– сказали творці.

Як повідомили творці проєкту, вони запустили найширшу базу українського кіно, де зібрана інформація щодо доступності для перегляду фільмів на різних майданчиках, як в онлайн-кінотеатрах (VOD-платформах), так і у звичних кінотеатрах. "Наприклад, ви шукаєте, де подивитися певний фільм і живете в Німеччині. Для цього вам потрібно вказати ці параметри на сайті і ви отримаєте інформацію щодо доступних переглядів", – стверджують автори платформи.

В Україні створили базу фільмів / Скриншот з платформи ukrainefilms.com.

Перші відгуки глядачів:

  • "Фантастика";
  • "Браво, дуже важливий та потрібний проєкт! Та на часі!";
  • "Супер! Чудова новина! Особливо, коли живеш за кордоном, дуже тяжко знайти інформацію".

Нагадаємо, фільм "Будинок зі скалок" про українських дітей, які живуть у притулку, розташованому поруч із лінією фронту, номінований на Оскар-2023 в категорії "Найкращий документальний фільм". Стрічку допомагав створювати український режисер і лінійний продюсер Азад Сафаров. Це вперше український фільм та фільм про Україну номінований на премію Американської кіноакадемії.