Режисеркою епізоду стала Анастасія Тиха, яка в ефірі 24 Каналу розповіла про роботу над проєктом. Вона поєднала документальну та художню лінії. А за сценарну основу взяла вірш Вікторії Амеліної, яка теж загинула внаслідок удару.

Читайте також Фільм про скалічені душі, віру та дружбу: у Києві відбуваються зйомки короткометражки "Солдатик"

Без назви. Краматорськ

Анастасія Тиха пристала на пропозицію колеги змонтувати кадри від військового, який тоді допомагав розбирати завали і паралельно фільмував. Утім, їх виявилося недостатньо для короткого метру і картину доповнили матеріали оператора Юрія Грузінова, який теж фіксує російські злочини і 27 червня перебував на місці події.

Кінорежисерка поєднала документальну лінію та художню. Для другої вона показала жінку, яка схвильована і біжить вперед. Кадри знімали зранку на вулицях Києва.

Фактично це про різницю сприйняття, довжину моменту в якому щось трапляється і твоє відчуття цього моменту, в якому увесь час розтягується, деформується і його суть для тебе зникає. В цьому стресі, страху – ти в цьому часі розпливаєшся,
– відзначила Анастасія Тиха.

Сценарною основою став вірш Вікторії Амеліної, яка стала однією з жертв російського терору. Саме його згадала режисерка, переглядаючи матеріал з місця події. Кадри доповнює ліричний музичний супровід.

"Стрічка розрахована на українську аудиторію. Її функція – ознайомлення українців з новими авторами. Зокрема, поезії. Це можливість для авторів прожити певні свої ідеї у незвичній формі", – пояснила Тиха.

Утім, команда планує зробити дубляж англійською, щоб якомога більше людей за кордоном бачили ті жахи, які Росія чинить в Україні. Але для цього потрібне час, аби достовірно і найкраще перекласти вірш.

Що відомо про удар по Краматорську: основне

  • 27 червня 2023 року Росія вдарила по Краматорську двома ракетами. Поцілили у приватний сектор та кафе, де в той час перебували відвідувачі.
  • Внаслідок атаки загинуло 13 людей, з яких троє – діти, і більші ніж 60 поранені. Серед загиблих – українська письменниця та волонтерка Вікторія Амеліна. Від початку повномасштабного вторгнення вона документувала російські злочини разом з правозахисною організацією Truth Hounds.
  • Декілька днів Вікторія боролася за своє життя. Але її серце зупинилося 1 липня у лікарні в Дніпрі.