Зауважимо, що напередодні Великодня творці проєкту переклали англійською усі серії серіалу, щоб якомога більше людей дізналися про секретні інгредієнти нашого борщу. І тепер офіційно нашого, адже сьогодні, 1 липня, страву визнали українською, а не російською. Український борщ внесли до спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Читайте також Борщ – наш: страву внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

"Борщ. Секретний інгредієнт": що варто знати про цикл сюжетів Євгена Клопотенка

Цикл складається з 16 унікальних рецептів борщу, знятих у різних локаціях по всій Україні. Цікаво, що Євген Клопотенко варив борщ з гуцульською родиною у селі серед Карпат, у їдальні Чорнобильської атомної станції, у вишуканому ресторані у Львові, з єврейською родиною в Одесі, з військовими під Маріуполем…

Коли погано в житті, коли йде щось не так, у моменти скрути, безнадії та трагедії важливо чіплятися за гарні спогади, за якісь приємні родинні ритуали, навіть, наприклад, мамин борщ. Плани на спільні обіди з рідними та друзями за одним столом після перемоги додають сил йти далі й боротися. Тепер, якщо приготувати борщ десь у гостях, навіть далеко на чужині, ми всі наче повертаємося на мить додому,
– переконаний він.

За словами продюсерки проєкту Наталки Якимович, ідея створити англійські субтитри для проєкту виникла тоді, коли вона почула історію від своєї однієї знайомої: "Вона з донечкою знайшла прихисток у незнайомих раніше людей у Франції. Щоб показати господарям оселі, яка Україна та українці без війни, вона обрала наші сюжети. Адже в них не лише рецепти, а й мальовничі локації та неймовірні герої. Після перегляду всі одразу вирішили готувати борщ".

Український борщ – рецепти віж Євгена Клопотенко
Український борщ / Фото 24 каналу

Тепер іноземці дізнаються, що на Полтавщині можуть додавати в українську традиційну страву сушені груші, а на Київщині чорнослив, у Вилкове на Одещині його варять з рибою, а в столичному ресторані з бичачими хвостами. На Галичині колір борщу брунатний, а на Сході України, частіше, жовтогарячий. В Ужгороді від угорської кухні борщ набрав гостроти, а під кордоном з Білоруссю до нього додають квашену капусту та підсолоджують медом.

"Неймовірне розмаїття інгредієнтів від кожного унікального героя, серед яких не лише шеф-кухарі, але й художники, музичні продюсери, етнографи, військові… Це проєкт не стільки про кулінарію, традиції та мандрівки, як про людські цінності", – поділилася пресслужба серіалу.

"Борщ. Секретний інгредієнт": дивіться сюжет про львівський борщ з віскі