Нещодавно фільми Сергія Лозниці були включені до програми кінофестивалю російського кіно у французькому місті Нант під гучною назвою "Від Львова до Уралу", передає 24 канал. В Українській кіноакадемії одразу наголосили, що "у час кривавої повномасштабної війни, яку розв’язала Росія, це абсолютно неприпустимо".

До теми Це паразит, шовініст та малорос на тілі української культури, – Наріман Алієв про Лозницю

Пізніше Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії.

У Франції скасувати фестиваль російського кіно, де брали участь фільми Сергія Лозниці

Цю новину повідомив мер міста Львова Андрій Садовий. У телеграмі він зазначив, що "маємо сьогодні важливу перемогу на дипломатичному та культурному фронті".

У французькому місті Нант скасовано кінофестиваль "Від Львова до Уралу". Українська культура не може мати нічого спільного з російськими пропагандистськими матрьошками. Сьогодні весь світ має відправляти все російське за напрямком їхнього корабля!,
– повідомив Садовий.

Як повідомляв продюсер його фільму "Донбас" Денис Іванов, Лозниця був "дуже щасливий", що його картини мали бути представлені на фестивалі російського кіно.

Зауважте, окрім щастя від участі у кінофестивалі "Від Львова до Уралу", Лозниця неодноразово заявляв, що вважає себе космополітом. Його позиція не змінилася під час російського вторгнення. Денис Іванов також нагадав, що Лозниця ще влітку минулого року розповідав, що українці мають нести колективну відповідальність за трагедію Бабиного Яру, оскільки вони, перебуваючи в окупації, знали, що відбувається.

Що відомо про Сергія Лозницю?

Сергій Лозниця – проросійський кінорежисер білоруського походження. Відомий завдяки фільму "Донбас" 2018 року про життя окупованого Донбасу. У Каннах цю стрічку нагородили премією за найкращу режисуру. Крім цього, Лозниця є режисером картини "Бабин Яр. Контекст" 2021 року, який отримав у Каннах нагороду "Золоте око".