Як відомо, Агата приїхала на Каннський кінофестиваль, щоб допомогти українцям провести акцію протесту і привернути увагу гламурного світу до війни та геноциду в Україні. Раніше жінка працювала з польськими режисерами під час зйомок кіно.

До теми Із закликом звільнити Тайру та під звук сирени: українці вразили виходом у Каннах

Коли команда стрічки "Бачення метелика" вийшла на червону доріжку фестивалю з плакатом зі словами "Росіяни вбивають українців", Агата увімкнула сирену, яка лунала і після того, як автори увійшли в приміщення.

Я дуже рада, що змогла допомогти. Я була на вулиці, щоб увімкнути сирени. Пізніше, коли вся команда пішла до зали, я продовжувала тримати сирену увімкненою. Це давало людям на вулиці відчуття, що щось не так, вони відчували через цей звук тривогу,
– розповіла Агата.

Однак, коли до Вінської підійшли люди з проханням припинити, вона відмовилася вимкнути звук. І тоді до неї підійшла поліція.

"І раптом прийшли троє поліцейських, забрали мене звідти, відтягли від паркану та вивели від місця показу фільму. І тільки коли я отримала наказ від друзів з України зупинитися, тільки тоді я вимкнула звук. Дуже важливо, щоб решта людей знали, що зараз в Україні відбуваються дуже страшні речі, це не момент для радощів", – сказала жінка.

Полісмени зазначили, що її дії протизаконні, хоча сама жінка дотримувалася іншої думки.

Акція протесту українців на Каннському фестивалі: відео онлайн

Каннський кінофестиваль та Україна

Нагадаємо, Каннський кінофестиваль публічно підтримав Україну. Організатори не прийняли російську делегацію та відмовили в акредитації російським журналістам. Проте, не зважаючи на заклик українських кінодіячів припинити поширення російського продукту, організатори допустили участь російського фільму в основному конкурсі. "Дружина Чайковського" Кирила Серебреннікова – одна із 21-ї стрічки, яка позмагається за Золоту пальмову гілку.

Така позиція Канн дуже обурила українців, які вважають, що презентувати свою творчість разом із громадянином країни-агресора, Росії, – це не повага до українців. Крім цього, режисер фільму "Памфір", який цьогоріч презентували в Каннах, Дмитро Сухолиткий-Собчук сказав, що таким чином представники Канн намагаються відбілити росіян, тобто показати "хороших русских", яких насправді немає. І в цього вже немає ніяких сумнівів, адже на пресконференції той же Серебренніков заявив, що російським сім’ям, які посилають на війну своїх дітей, потрібна допомога так само як і українцям.

Українська кіноспільнота вже висловилася з цього приводу, назвавши поведінку російського режисера хоч і очевидною, але вкрай лицемірною і неправильною. Навіть Агнєшка Голланд, яка очолює журі нагороди "Золоте око", розкритикувала Каннський кінофестиваль через участь російської картини. Вона заявила, що треба дати відсіч російській агресії в Україні, а це вимагає абсолютної заборони російського "культурного" продукту в Європі.

  • Зауважимо, у Каннах беруть участь чимало українських картин. І декілька з них, зокрема проєкти фільмів "Ти – космос", "Степне", "Слухаючи світ" тощо вже отримали певні нагороди. Також українська драма Вілена Новака про Маріуполь перемогла в номінації "Найкращий режисер повнометражного фільму".