Актор, фотохудожник, співак та поет Леонард Німой народився 26 березня 1931 року. Цікаво, що він має українське коріння.

Читайте також Зак Снайдер назвав улюблені фільми та серіали, які варто побачити кожному

Що відомо про родину Леонарда Німого

Батьки актора народилися та проживали в місті Ізяслав, що на Хмельниччині. На початку ХХ століття це місто входило до складу Волинської губернії.

Однак Леонард народився вже не в Україні, адже його батьки емігрували до США.

Моя родина приїхала з українського містечка Ізяслав. Маму вивезли через кордон Польщі, під стогом сіна, а батько вже пішки перебирався через кордон, який дуже ретельно патрулювали. Потім вони поїхали до Бостону,
– розповів Німой.


Леонардо Німой у дитинстві / Фото Donovancrow

Вже у Бостоні батько актора відкрив перукарню, яку придбав за заощадження. Мати була домогосподаркою. Першою мовою, яку вивчив маленький Леонард, була їдиш, а згодом – англійська.

Акторські здібності Німого проявлялися з дитинства

Ще з дитинства у Леонарда проявлялися акторські здібності, тому батько віддав його на уроки драми у Бостонський коледж. Там Німой отримав ази акторського ремесла.

Паралельно, як і більшість американських студентів, Леонард працював та заробляв собі на життя. Це, звичайно, була не робота актора, адже він продавав пилососи.

До теми Пенелопа Крус зіграє у новій стрічці оскароносного Педро Альмодовара: перші фото

Коли почалася акторська кар'єра

Після закінчення коледжу, Леонард поїхав до Каліфорнії, де й розпочав кар'єру актора. Першу серйозну роль чоловік зіграв у фільмі "Kid Monk Baroni".

Це був дуже непоганий старт для нікому невідомого хлопчика-єврея з Бостона. Втім, служба в армії та сімейне життя зробили паузу в його кар'єрі.


Леонард Німой у стрічці "Kid Monk Baroni" / Скриншот з фільму

Роль у "Зоряному шляху"

Коли актору було 33 роки, його життя змінив кастинг на роль у серіалі "Зоряний шлях". Образ героя на ім'я Спок прив'язався до нього на все життя.

Особливий жест актора

У телесеріалі персонаж мав дуже характерний жест – "вітання вулканців". Його приніс саме Леонард Німой. Це стародавнє єврейське благословення. Таким жестом священнослужителі благословили народ Ізраїлю в синагогах.


Жест Леонарда Німого / Фото Scarlet Boulevard

Ідея використовувати саме таке вітання дуже сподобалась режисеру серіалу, адже це була гарна можливість принести щось унікальне в культуру вулканців.

Інші захоплення Німого

Паралельно з кінокар'єрою, Німой професійно займався фотографією. Його роботи можна побачити в експозиціях музеїв Лос-Анджелеса, Нью-Йорка та Нового Орлеана.

Впродовж свого життя Німой написав 11 книг. Також він був ведучим на телебаченні та записував власні пісні.

Цікаво! Про принца Гаррі і Меган Маркл знімуть новий фільм: яку резонансну історію покажуть у стрічці

Леонард Німой прожив 83 роки. У своєму останньому пості в Twitter у 2015 році він написав: "Життя, як сад. Ідеальні моменти можуть бути присутні, але їх ніде зберегти, крім пам'яті. Живіть довго та процвітайте".