Традиційно Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів відкриває нові імена в кінематографі. Про це повідомила компанія Артхаус Трафік.

Цікаво Осінні прем'єри серіалів на Netflix: дати виходу фільмів та трейлери

Зокрема, режисерові фільму "Смерть від рукостискання" Гадсону Флінну на час зйомок було лише 16 років. Це комедійна картина про його рідний Нью-Йорк в епоху пандемії Covid-19.

Просякнуті гумором також стрічки:

  • "Грубі" (Велика Британія);
  • "Синдром Арчибальда" (Франція);
  • "Месьє Кашемір" (Канада).

Тематика фільмів Мангеттенського фестивалю

Драма "Занадто пізно" та анімаційний фільм "Аврора" – це жіночий погляд на різні життєві періоди режисерок із Франції та США відповідно.

До фільмів на серйозні злободенні теми можна віднести норвезький "Санчатний хор", який розповідає про проблеми біженців, досліджує співіснування їх із місцевими громадами та пропонує свіжий погляд на вирішення конфліктів, а також канадсько-афганська "Погана прикмета" – стрічка про жінку, яка змушена давати раду з суворими обставинами в Афганістані.

Італійська драма "Закрите для світла" повертає глядача в минуле, щоб зосередитись на одній події Другої світової війни в Італії, а британська драма "Крадійка" досліджує вплив цієї війни на наступні покоління.

Усі роботи-фіналісти Мангеттенського кінофестивалю короткометражних фільмів автоматично кваліфікуються для номінації на премію Оскар. Так, одразу двоє фіналістів торішнього фестивалю – "Біле око" та "Подарунок" здобули номінацію на премію Американської кіноакадемії 2021.

Фестиваль відбуватиметься у кінотеатрах країни з 23 вересня до 3 жовтня 2021 року. Фільми демонструватимуться в українській озвучці.

Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів 2021 рік: дивіться трейлер