Про це в інтерв’ю Суспільному розповів Сергій Тримбач, український кінокритик та чинний голова Національної спілки кінематографістів України. Тримбач, який був другом Миколайчука, розказав про те, як зніматимуть кіно, натхненне ідеями українського генія.

До теми Серіал "Спіймати Кайдаша" став переможцем Золотої Дзиґи 2021

Миколайчук широко відомий завдяки участі та причетності до, без перебільшення, геніальних творів:

  • "Тіні забутих предків";
  • "Білий птах з чорною ознакою";
  • "Пропала грамота";
  • "Вавилон ХХ".

Яким буде фільм Миколайчука

Картина, над якою працював Миколайчук, називається "Тисяча снопів вітру", її сценарій не зберігся. Однак, Миколайчук багато розповідав про цей фільм, підкреслив Сергій Тримбач.


Кінокритик і чинний голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач

На папері мало що залишилось, але його оператор Юрій Гармаш, який знімав обидва його режисерські фільми, ці історії запам’ятав і виклав на папері. Я долучився як редактор. Запросили ще відомого драматурга і сценариста Павла Ар’є. Зараз вони написали дуже непоганий на мій погляд сценарій. Це Миколайчук,
– зазначив Тримбач.

Він додав, що картину планують розпочати фільмувати не пізніше наступного року. Наразі єдиною перепоною є відсутність режисера, якого не так просто відшукати.

Щоб оцей світ миколайчуковий втілити на екрані, треба бути трохи Миколайчуком. Я маю на увазі світоглядно. Так відчувати світ, як Миколайчук,
– наголошує Тримбач.

Сюжет "Тисяча снопів вітру"

Інформації про кіно не багато. Сергій Тримбач розповідає, що сам Миколайчук родом з Чорториї на Буковині. Там є село Башківці, де віддавна 13 січня відзначають Меланку – свято переберії. А ідея фільму "Тисяча снопів вітру" була побудована на міфології народного життя.

Варто зазначити, що презентація "Тисяча снопів вітру" відбулася ще у 2019 році. Продюсеркою проєкту виступає Ольга Сергієнко. Реалізацію ідеї підтримав Український культурний фонд.