Bobritsa Film Festival – це подія, яка поєднує в собі перегляд фільмів просто неба, зустрічі та майстер-класи за участі митців кіногалузі, а також відпочинок на природі зі смачною їжею та іншими розвагами. Повну програму фестивалю буде оголошено згодом. Про це повідомляють представники Bobritsa Film Festival 2021.

До теми Передпокази Bobritsa Film Festival 2021: сучасні українські фільми у селах Київщини

Сучасні українські фільми, які покажуть на Bobritsa Film Festival 2021

  1. "Погані дороги"

Фільм Наталки Ворожбит, екранізація її однойменної п'єси. Стрічка складається з п'яти окремих новел про мешканців Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. Всі історії об'єднані темою доріг, а в їх основу лягли документальні історії, занотовані на сході України.

Нагороди фільму

Фільм здобув приз Веронського кіноклубу (Verona Film Club Award) на Міжнародному тижні кінокритиків Венеційського МКФ (Італія, 2020).

"Погані дороги": дивіться трейлер

  1. "Безславні кріпаки"

Фільм Романа Перфільєва. Дія у стрічці відбувається в 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомів традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

"Безславні кріпаки": дивіться трейлер

  1. "Земля блакитна, ніби апельсин"

Документальний фільм режисерки Ірини Цілик. У фільмі йдеться про сім'ю, яка живе в так званій "червоній зоні" Донбасу, де вже сьомий рік тривають воєнні дії. Буденність для цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть герої стрічки, не припиняються. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружньою і життєрадісною. Мама й діти мають захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Читайте Ця історія може надихати, – Ірина Цілик про зйомки та успіх "Земля блакитна, ніби апельсин"

Нагороди фільму

Міжнародна прем'єра стрічки відбулася 24 січня 2020 на американському кінофестивалі Sundance Film Festival, де отримала нагороду за найкращу режисуру в категорії світової документалістики. Українська прем'єра стрічки відбулася 24 квітня 2020 на українському кінофестивалі DocuDays, де фільм отримав дві нагороди у категорії національного та міжнародного конкурсів.

"Земля блакитна, ніби апельсин": дивіться трейлер

  1. "Атлантида"

Фільм режисера Валентина Васяновича розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій. В "Атлантиді" події розвиваються у 2025-му році, "через рік після закінчення війни". Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими.Ролі у фільмі зіграли лише непрофесійні актори – ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ.

Нагороди фільму

Фільм переміг на Венеційському кінофестивалі у програмі "Горизонти". 24 вересня 2020 року Український Оскарівський комітет висунув стрічку на премію Оскар за найкращий фільм іноземною мовою від України.

"Атлантида": дивіться трейлер

  1. "Вусатий фанк"

Український документальний фільм Олександра Ковша та Віталія Бардецького про вокально-інструментальні ансамблі 1970-х років, які на території УРСР стали аналогами західних попрокових гуртів. Фільм досліджує феномен так званого "вусатого фанку" – знакового явища "золотої епохи" української попмузики, та розповідає про такі гурти:

  • "Смерічка";
  • "Світязь";
  • "Арніка";
  • "Кобза";
  • "Візерунки шляхів";
  • "Березень";
  • "Дзвони";
  • "Водограй" та інші.

Цікаво "Вусатий фанк": вийшов трейлер до фільму про українську естраду 70-х років

"Вусатий фанк": дивіться трейлер

Що відомо про Bobritsa Film Festival


Bobritsa Film Festival започатковано громадою села Бобриця за участю Бобрицького сільського благодійного фонду "Розвиток та благоустрій", Бобрицької сільської ради та представників громади. Bobritsa Film Festival має на меті підтримання та розвиток інтересу громадян до сучасного українського та світового кінематографу, створення культурного простору на рівні місцевих громад.