Як повідомили у пресслужбі фільму, за виробництво стрічки та втілення проєкту взялася компанія "ДобранічФільм". Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також Вийшов трейлер мультфільму "Лука" від авторів "Душі": відома дата прем'єри

Сценарій і мета фільму-спостереження "Зірки на Землі"

Упродовж 15 днів для 16 дітей на базі львівського реабілітаційного центру "Джерело" проводили заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкувала кваліфікована психологиня, яка по завершенні оцінила стан дітей: покращилися комунікаційні навички, зросла впевненість у собі, підвищилась ініціативність, з’явилися успіхи в навчанні. У групі з 16 дітей половина — нормотипові, решта — діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо).


Кадр з фільму "Зірки на Землі" / Фото з фейсбуку проєкту "Зірки на Землі"

Мета проєкту "Зірки на Землі" – показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей з особливими освітніми потребами. Таким дітлахам потрібні не окремі школи чи класи, а якісна співпраця. Адже й досі українське суспільство сприймає діагноз як вирок і викреслює аутистів та людей із синдромом Дауна з соціального життя.

Читайте також Фільм про Донбас "Земля блакитна, ніби апельсин" отримав нагороду на кінофестивалі у Сіетлі

Автори проєкту "Зірки на Землі"

Автори проєкту, окрім документального фільму, створили методичні посібники і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.


Кадр з фільму "Зірки на Землі" / Фото з фейсбуку проєкту "Зірки на Землі"

Співавторкою проєкту та режисеркою документального фільму є Сніжана Гусаревич. Сама ідея з’явилася в неї під час торішнього локдауну, після перегляду фільму про американських ветеранів, яких лікували арттерапією. Сніжані стало цікаво, чи існує такий проєкт в Україні. Разом із продюсеркою проєкту Світланою Рудюк вони довершили ідею, сфокусувавшись на різних видах мистецтва для дітей з особливими освітніми потребами.

"Зірки на Землі" 2021: дивіться трейлер до фільму

Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу: "Океан Ельзи", Монатік, "Аlyona Аlyona", Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.


Кадр з фільму "Зірки на Землі" / Фото з фейсбуку проєкту "Зірки на Землі"

У межах 15-денного проєкту діти створили анімаційну стрічку. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб. Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк, викладачки з акторської майстерності та художньої керівниці дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba Уляни Данилюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.

Людина, митець, художник – це особистість перш за все. Незалежно від її діагнозу. Діти, які зібрані тут, на проєкті, неймовірно вмотивовані: їхнє бажання навчатися, створювати закладені з самого початку,
– розповіла Уляна Данилюк
.


Постер до фільму "Зірки на Землі" / Фото з фейсбуку проєкту "Зірки на Землі"