У картині йдеться про Памфіра, який, з безумовною любов’ю, повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Події стрічки розгортаються на західній Україні напередодні традиційного карнавалу Маланки. Про це 24 каналу повідомила пресслужба фільму.

Читайте ексклюзивну розмову Нас не знищити, – інтерв’ю з авторами фільму "Памфір" про Канни та унікальність українців

За сюжетом, його син влаштовує підпал в молитовному домі, а чоловік змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотними наслідками.

Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

Чим вражає постер до стрічки "Памфір"


Міжнародний постер "Памфіра" / Фото пресслужби

На думку режисера картини Дмитра Сухолиткого-Собчука, "існує дві візитівки фільму, перша — це постер, друга — трейлер. І після їх перегляду глядач приймає для себе рішення дивитись це кіно чи ні".

Концепція нашого постера, на перший погляд, проста – ми бачимо головного героя, а все, що позаду, неначе орнамент. На тлі – нерозбірливі силуети, але якщо уважно придивитись – це осмислені зображення тих елементів чи персонажів, які увійшли в картину. Для мене в постері важливим є момент цього вдивляння,
– поділився Дмитро.

Творча команда довго шукала плакатиста. Ним став "неймовірно вдумливий" Пьотр Грушинські – художник, графічний дизайнер, ілюстратор із Кракова. "Йому вдалось вловити багато тих моментів, які передають суть персонажів, картини в цілому і закодувати певний меседж, адже процес створення постера – це момент створення картини на основі іншої картини", – прокоментував роботу режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Пьотр Грушинські розповів, що був надзвичайно вражений після перегляду картини. Він зізнався, що сам твір дуже складний як за сюжетом, так і за формою.

Кожна деталь, кожна сцена в "Памфірі" ретельно продумані з погляду змісту, візуальних елементів, метафор та прихованих значень. Після обговорення з режисером, ми дійшли висновку, що саме такий постер ми хочемо створити – деталізований багатьма прихованими мотивами, які глядач знаходить під час вдивляння в плакат та в його метафоричну суть,
– зазначив Пьотр.

Режисер надав Пьотру кілька ескізів, які стали дуже вдалим брифом: "Завдяки їм я дізнався, що для режисера було найголовнішим відобразити в цьому надзвичайному фільмі".

До теми "Наші голоси мусять звучати скрізь": чому фільми про Україну мають бути в Каннах

Автор постера доповнив, що фільм є дуже цікавим, що можна створити ще не один постер до нього. Кожен з них ще більше розкриватиме суть фільму з різних ракурсів.

Ми обрали одну з концепцій, яка вже на передньому плані становить собою певну метафору, а на задньому – ми приховали багато важливих для сюжету фільму елементів.

Творча команда наголосила, що сподівається на те, що постер сподобається широкій аудиторії – "зможе заінтригувати перед переглядом фільму і ще більше зацікавить після".


Головний герой фільму "Памфір" Олександр Яцентюк / Фото пресслужби